Grindų betonavimo darbai,tai atsakingas darbas kuris reikalauja kruopštumo ir įgudžių. Mūsų komanda betonuoja grindis su specialia vokiečių gamybos įranga Brinkman DC450. Tai betono siurblys kurio pagalba betonas maišomas lauke ir šlangomis paduodamas į betonuojamą vietą. Šio įrenginio pagalba galima betonuoti ir daugiabučiuose, ir lauko aikštelėse ir privačiuose gyvenamuosiuose namuose. Darbus stengiames atlikti itin kruopščiai, įsiklausome į kliento norus, pakonsultuojame, patariame.
Betonavimas- atsakingas darbas
Mes grindis lyginam specialia benzinine glaistykle Wacker neuson, ko pasekoje grindys atrodo itin lygios ir gražios.
Turime specialius aukščio nuemimo nivelyrus NIVCOMP taip išvengiame aukščių skirtumų kambariuose.
Reikalui esant galime sutrombuot smelį, sudėt putplastį ir kitus papildomus darbus reikalingus grindų betonavimo procese. Susisiekite apsitarsim Jūsų projektą ir priimsim Jums tinkamą sprendimą.
Betoninės grindys – nuo ko pradėti?
Izoliacija Labai svarbus klausimas – šilumos izoliacijos iš polistirolo arba mineralinės vatos įrengimas. Be izoliacinių savybių, polistirenas taip pat padeda išlyginti betono lygintuvo paviršių. Kaip paprastai žinoma, betono mišinys beveik niekada nepilamas tolygiai. Ir čia mums į pagalbą ateina putplastis – skirtingus jo storius galima priderinti prie paviršiaus nelygumo. Putų polistirolą dedame keliais sluoksniais (bent dviem) pakaitomis, kad sumažintume šilumos tiltelius. Pirmasis polistirolo sluoksnis – tai lentų išpjovimo tarp skirtingų montavimo linijų žaidimas. Atminkite, kad šis sluoksnis turi būti klojamas labai tiksliai, o tarpai ir tarpai turi būti užpildyti poliuretano putomis. Kitas sluoksnis visada yra daug greitesnis ir lengvesnis, nes šiame lygyje neturėtų būti daugiau instaliacijų arba jei jų yra mažai. Sluoksnių skaičius ir jų storis priklauso nuo aukščio skirtumo tarp sienos ir tinkamai sumontuotų įėjimo ir/ar terasos durų, atėmus apkalos ir betoninių grindų storį. Sumontavę izoliaciją, galite pradėti pilti betonines grindis. Nebent projekte yra grindų šildymas. Esant betoninėms grindims su grindiniu šildymu, paklojus izoliaciją ir prieš įrengiant betonines grindis leidžiame santechnikui pademonstruoti grindinio šildymo sistemos įrengimą.
Kaip pasidaryti betonines grindis?
Tinkamai sukonstruotos betoninės grindys leis ilgus metus džiaugtis komfortu ir gražiomis grindimis. Siekiant užtikrinti, kad grindys nesideformuotų ir netrūktų, reikia laikytis kelių pagrindinių taisyklių. Visų pirma, betono mišinys turi būti pagamintas pagal standartus. Tinkamai pagamintoms betoninėms grindims taip pat reikia naudoti atitinkamą armatūrą (plieninę arba dispersinę), taip pat chemikalus, kurie plastifikuoja mišinį ir neleidžia betonui per greitai stingti betoninių grindų statybos metu. Betonuojant grindis negalima pamiršti kompensacinių siūlių, t.y. įpjovimų betoninėse grindyse, kad betoninėse grindyse nesusidarytų įtrūkimai tam skirtose vietose,. Taip pat kompensacinėse siūlėse rekomenduojama naudoti išsiplėtimo kaiščius ir plėtimosi putas.
Isirengti betonines grindis patiem ar verta?
Betoninės grindys gali būti pagamintos keliais būdais. Vienas iš seniausių būdų – maišyti ingredientus rankiniu būdu ir pristatyti į vietą, kur turi būti išpilstytos grindys, tačiau tai yra gana daug laiko ir pastangų reikalaujanti veikla. Vargu ar šiais laikais kas nors maišo betoną rankomis. Po pramonės revoliucijos žmogus sugebėjo sukonstruoti daug naudingų mašinų ir įrankių. Taip ir buvo sukurta betono maišyklė. Prietaisas, kuris sukėlė revoliuciją maišant betoną statybvietėje. Bėgant metams grindims gaminti buvo išrastas betono maišyklės pagrindu sukurtas įrenginys, turintis vidaus degimo variklį (rečiau elektrinį) ir oro kompresorių. Šis prietaisas vadinosi mixokretas arba betono siurblys, įrenginys, kuris betono mišinį tiekia į tam skirtą vietą per betonines žarnas suslėgtu oru. Siurblys žymiai pagerino ir pagreitino betoninių grindų įrengimą ir šiuo metu yra labai populiarūs tarp grindų montuotojų.
Betoninių grindų išlyginimas Įrengę izoliaciją ir sumaišę medžiagą maišytuve, pereiname prie pusiau sauso betono mišinio pumpavimo į grindų išliejimo vietą. Prie siurblio prijungtos žarnos gale yra išvertimo bunkeris(betono priimtuvas) kurio paskirtis – pašalinti betono mišinio išmetimą iš žarnos ir nukreipti jį žemyn (kad betonas neišsilietų ant sienų). Naudojant išpylimo estakadą, daromi nedideli kauburėliai, kuriuos įgudęs grindų sluoksnis nuvalo iki iš anksto nustatytų lygių, o paskui uždengia grindų lopinėliu. Dažniausiai šiems darbams naudojamas lazerinis nivelyras, o betoninėms grindims lyginti naudojami aliuminio reikos.(lyniuotės).
Kaip išpilti ir išlyginti betonines grindis?
Tai lengva! Ar bent jau taip galvoja dauguma žmonių, kuriems niekada neteko susidurti su betoninėmis grindimis. Norint, kad betoninės grindys būtų „išlietos“ ir išlygintos teisingai, reikia turėti nemažą nivelyro naudojimo patirtį. Vien betono mišinio pylimas iš siurblio reikalauja įgūdžių ir patirties, kad nepersistengtumėte su betono kiekiu vienoje vietoje ar nepiltumėte per mažai kitur. Dėl to jums nereikia gaišti laiko perkeliant mišinį iš vienos vietos į kitą. O grindų klojimo komandos efektyvumas taip pat labai svarbus, ypač grindų klojimo įmonių savininkams, kurie betonines grindis įvairiose statybvietėse turi planuoti iš anksto ir negali nesilaikyti su investuotojais ar rangovais sutartų terminų.
Kaip išlyginti grindis?
Nustačius lygį, nurodantį viršutinį betoninių grindų paviršių, grindų montuotojas prideda ir sutankina betono kalnus išdėstytus taip, kad jie atitiktų grindų ploto, kuris šiuo metu bus naudojamas tam tikroje patalpoje, atstumą. Tada belieka mišinį išlyginti taip, kad būtų išlaikytas lygis pagal lygio nustatymą.
Kaip sandarinti pagrindą po betoninėmis grindimis?
Paprastai betoninių grindų grindų nereikia kruopščiai paruošti. Taip yra dėl pusiau sausos konsistencijos. Pagrindo sandarumą būtina pasiekti anhidritiniams lygintuvams, kai grindys liejamos skystu pavidalu ir dėl bet kokio nuotėkio medžiaga gali tekėti po izoliacija. Esant betoninėms grindims, svarbukompensacinę juostą dėti į technologines plėtimosi siūles, perėjimus ir aplink sienų perimetrą. Tačiau jie skirti ne betoninėms grindims sandarinti, o išlaikyti atstumą nuo sienų ir kompensacinių perdangų plokščių. Taip yra dėl betoninių grindų susitraukimo ir plėtimosi dėl temperatūros ir drėgmės pokyčių.
Kaip prižiūrėti betonines grindis
Betoninių grindų priežiūra yra labai svarbus procesas, kurio dėka betoninės grindys įgauna geriausias ir optimaliausias savybes. Neprižiūrėjus betoninių grindų labai dažnai susilpnėja betoninių grindų stiprumas, atsiranda įtrūkimų, nuolatinės paviršiaus deformacijos. Betoninės grindys savo geriausius parametrus pasiekia esant 20°C temperatūrai ir 80% oro drėgmei. Vasaros metu Esant aukštesnei nei 20°C temperatūrai, turi būti išvengta vandens praradimo iš betono dėl garavimo nuo jo paviršiaus ir vietinio įkaitimo. Todėl iš karto po betoninių grindų išpylimo (geriausia kitą dieną), kai betonas išskiria didžiausią vandens kiekį, reikia uždengti langų ir durų angas (pvz., nuleidžiant žaliuzes), kad grindys būtų apsaugotos nuo intensyvių saulės spindulių. Tada kuo greičiau uždenkite betono grindų paviršių folija, kuri trukdys išgaruoti ir netekti vandens iš betono. Karštu oru betoną patartina prieš tai pabarstyti vandeniu. Esant sumažintai temperatūrai nuo 5 iki 10°C, betoninių grindų priežiūra apima paviršiaus padengimą, pvz., burbuline folija, kuri apsaugo nuo vandens ir šilumos praradimo, reikalingo tinkamam betono kietėjimui. Žiemos sąlygos Esant žemesnei nei 5°C temperatūrai, grindys turi būti apsaugotos nuo šilumos nuostolių, o tai leidžia palaikyti apie 5 – 10°C betono temperatūrą, o tai padeda gauti geros kokybės betonines grindis. Šiuo atveju gera apsauga yra plonas polistirolo sluoksnis (2-3 cm storio), uždėtas ant grindų po betonavimo.
Betoninių grindų su šildomomis grindimis atveju grindis galima pradėti šildyti ne anksčiau kaip po 21 dienos po betoninių grindų išpylimo.
Kaip glaistyti betonines grindis?
Betoninėms grindims glaistyti dažniausiai naudojamos elektrinės glaistyklės, kurios darbus atlieka daug greičiau ir geriau nei paviršių glaistymas rankomis. Įgudęs glaistytojas glaistykle su apvalia glaistymo plokšte plūduriuoja visą betoninių grindų paviršių, o tose vietose, kurių apvalioji plokštė nepasiekia, – glaistykle. Betoninėms grindims naudojamos putplasčio ir plieno mentele. Plieninės, paprastai vadinamos skardinėmis folijomis, viename gale yra profiliuotos, kad būtų lengva pasiekti visas sunkiai pasiekiamas vietas (pvz., kampus).
Kaip išbetonuoti nepažeidžiant?
Be to, atkreipkite dėmesį, kad glaistytojas turi vaikščioti ant ką tik išlietų betoninių grindų. Tokiu atveju lopais profiliuotą paviršių nesunku sunaikinti. Kad to išvengtumėte, yra grindų batai arba lastai. Tai darbo batų užvalkalai, kurių paviršius yra lygus ir daug didesnis, kad nepaliktų jokių žymių šviežiame betone. Tačiau verta paminėti, kad grindų batai dažniausiai turi reguliuojamus kabliukus, dažniausiai guminius. Yra ir tokių, kurių priekyje yra pirštas, į kurį įsmaigstytas darbinis batas, o nugaroje tvirtinama reguliuojama elastinė juosta.
Kaip pasidaryti betonines grindis garaže?
Betoninės grindys garaže skiriasi nuo betoninių grindų kasdieniuose kambariuose. Pagrindiniai skirtumai yra šie: betoninių grindų storis – apie 10 cm armatūra – garažui naudojama papildoma plieno tinklelio armatūra
Kada išdžiūsta betoninės grindys?
Betoninės grindys ir dauguma kitų betonų laikomos sausomis po 28 dienų. Tada jis įgauna maksimalų stiprumą. Žinoma, jei laikysitės aukščiau aprašytų betoninių grindų priežiūros taisyklių.