Šiltinimas poliuretano putomis

Poliuretanas iš esmės pagamintas iš dviejų žaliavų – izocianato ir poliolio, gaunamų iš žalios naftos. Sumaišius šiuos du procesui paruoštus skystus sistemos komponentus ir įvairias pagalbines medžiagas, tokias kaip katalizatorius, putplasčius ir stabilizatorius, prasideda cheminė reakcija. Poliuretano istorija siekia keletą dešimtmečių. Iš pradžių buvo technologija gaminti standžias (kietas) putas, paskui lanksčias putas, o galiausiai pusiau standžias putas.https://pinteka.lt/slaitinio-stogo-siltinimas-atviru-poru-poliuretanu/

 Kokias savybes turi poliuretanas?

Visų pirma, jis demonstruoja gerus šiluminius parametrus – yra atsparus įvairiems temperatūrų diapazonams (nuo –200 ° C iki + 135 ° C). Vidutinis poliuretano putų šilumos laidumo koeficientas yra 0,026 W / m2, o palankiausias tariamasis tankis po kietų putų sukietėjimo paprastai yra 35 – 50 kg / m³.Didžiausias PUR putų pranašumas yra puikios šilumos izoliacijos savybės. Poliuretano putos taip pat atsparios palyginti didelėms apkrovoms, taip pat grybeliams ir pelėsiams. Taigi, be abejo, tai yra ideali medžiaga bet kokiems statybos ir renovacijos darbams, tokiems kaip šilumos ir garso izoliacija, taip pat – jei tai yra elastingos poliuretano putos – montavimas ir sandarinimas.

 PUR putos užtikrina puikų sukibimą tiek su vertikaliais, tiek horizontaliais paviršiais, be to, turi porėtą struktūrą. Porėtų medžiagų viduje yra tuščiavidurės ertmės. Poringumas yra savybė, pasakojanti apie tam tikro skersmens porų tūrį ir kiekį. Poliuretano putos taip pat pasižymi trumpu apdorojimo laiku ir po sukietėjimo išlaiko savo cheminį neutralumą.

Parametrai

Kalbant apie techninius parametrus – atvirų elementų putų tankis yra 7–14 kg / m3, o jų šilumos laidumo koeficientas svyruoja nuo 0,034 iki 0,039 W / (m * K). Tarp atvirų ląstelių poliuretano putų rūšių yra medžiagų, kurių atsparumas ugniai skiriasi. Geriausios putos šiuo metu yra įvertintos E klas Uždarų porų poliuretano putos Uždarų porų poliuretanas – dėl savo didelio atsparumo vandeniui, didesnio tvirtumo ir stiprumo yra naudojamos lauke ir patalpose, kuriose yra didelė drėgmė. Jo struktūroje yra daugiau kaip 90% uždarų ląstelių, o jo tankis svyruoja nuo 30 iki 60 kg / m3. Uždarų porų poliuretano putų šilumos laidumo koeficientas svyruoja nuo 0,02 iki 0,024 W / (m * K) Uždarosios porų putų tipai skiriasi priklausomai nuo jų taikymo. Viena vertus, jis puikiai tinka šiltinti pamatų sienas, lubų konstrukcijas, stogus ir grindis. Kita vertus, jis gali būti naudojamas pramoniniuose ir žemės ūkio pastatuose, pavyzdžiui, izoliuoti gamybos grindis, sandėlius, šaldymo sandėlius ar gyvulininkystės pastatus.

Poliuretano putos yra neabejotinai puiki izoliacinė ir sandarinimo medžiaga. Rinkoje yra daugybė šio produkto rūšių, todėl verta daugiau sužinoti apie jų savybes. Sužinokite, kuo tam tikros poliuretano putų rūšys skiriasi viena nuo kitos ir kokia yra jų paskirtis.

fasado šiltinimas putomis

Šiltinimas poliuretano putomis

Šiltinimas poliuretano putomis naudojamas JAV jau gana senai.
Lietuvoje tai pakankamai nauja technologija. Atsižvelgiant į rinkos tendencijas ir vis griežtesnius šiltinimo reikalavimus, mūsų įmonė bendradarbiaujant su įmonė Purinova 2018 m. pradėjo teikti šiltinimo paslaugas purškiamomis poliuretano putomis Lietuvoje ir už jos ribų. Turime profisionalią „Gama” įrangą kurios pagalba galime atlikti pastatų stogo, perdangos, pamatų ar kitos paskirties objektų šiltinimą bei hidroizoliaciją. Viena kvalifikuota komanda gali išpurkšti iki 250 m2 ploto per vieną darbo dieną. Klientui pageidaujant galime pasiūlyti ispaniškas „Syntesia”, ar vokiškas „Lackfa” purškiamas putas.

Purškiamos poliuretano putos turi platų naudojimo spektrą:

Kadangi sukimba su visomis statybinėmis medžiagomis. Izoliavimo ir šilumos pralaidumui šiuo metu neturinti alternatyvos, lenkianti tiek akmens vata tiek polistireną savo šilumos varža, akustinėmis savybėmis, bei hidroizoliacija.
Kitas labai svarbus aspektas šiltinant poliuretanu yra tai, kad nereikia purkšti labai storu sluoksniu norint išgauti tinkamą varžą, tai leidžia sutaupyti stogo ploto. Taipat poliuretanas yra daug lengvesnis lyginant su akmens vata.Norint izoliuoti tinkamai, kad būtu užtikrintas pastato sandarumas purškiamas poliuretanas yra tinkamas sprendimas. Purškiama medžiaga plečiasi ir užpildo menkiausius plyšius prikibdama ir sutvirtindama visą konstrukciją.

Atvirų putų poliuretanas „Purios” 

Dirbdami su tokiais poliuretano gamintojais kaip „Purinova” stengiamės perimti daugiau kaip penkiolikos metų patirtį. Purinova turi platų putų spektrą kurios tinkamos įvariausiems objektams ir paskirtims.

 

Atvirų porų poliuretanas

siltinimas poliuretano putomis

 – PURIOS ET (didelis efektyvumas, mažiausia kaina, lambda 0,037–0,039, ugnies klasė F)  

– PURIOS F (sistema, pasižyminti labai gerais sukibimo parametrais, darbine kultūra, mažiau jautri drėgmei, lambda 0,035–0,037, F atsparumo klasė)  

– PURIOS E (E degumo klasė, lambda 0,037–0,039, ekonominė klasė, didelis efektyvumas)

Uždarų porų poliuretanas

Šiltinimas poliuretano putomis Klaipėdoje
Šiltinimas poliuretano putomis Klaipėdoje

– PURIOS H (tinka rūsyje, paklotuose, plieniniuose angaruose, gyvulininkystės pastatuose, atsparumas gniuždymui 190 kPa)

– PURIOS HR (išorinė stogo dangų sistema, didžiausias 380 kPa gniuždymo stipris)

– PURIOS HO (novatoriška sistema, pagrįsta HFO, 10–12 cm purškiamų putų išsiplėtimas nuo vieno sluoksnio, gniuždymo stipris 150 kPa)

Blogos kokybės poliuretanas

Kaip minėta ankčiau poliuretano medžiaga yra sudaryta iš dviejų komponentu-poliolio ir izocianato. Nepriklausomai kurio gamintojo poliuretano gaminį pasirinksite, jis susidaro tik iš šių dviejų medžiagų kurios įkaitintos reaktoriaus pagalba susimaišo pistoleto kameroje, ko pasekoje gaunasi reakcija ir jis išpučiamas sukietėja akimirksniu. Bet poliuretanas gali būti ir blogos kokybės ir kaip ji atskirti? Norint išgauti idialios kokybės poliuretaną tiek poliolis tiek izocianatas turi buti sumaišomas tokiu pat kiekiu 1:1. Jai medžiagos tiekiamos skiritingai puta gaunasi nekokybiška, traška, ar visai nesuputoja. Norint įšvengti šių klaidų įranga turi būti nepriekaištinga kuri proporcionuoja medžiagas idealiai. Specialistai turi tikrinti filtrus, valyti pistoletus ir atkreipti dėmesį kad manometrų rodyklės būtų vienodai.

Šiltinimas poliuretano putomis | Šiltinimas poliuretanu | Klaipėda | Tauragė | Plungė | Šilutė | Šilalė |Palanga | Kaunas | Panevėžys | Vilnius

Proporcionavimo įranga

Mūsų įmonė bendradarbiauja su vienais iš labiausiai patyrusių poliuretano įrangos specialistų bei gamintojų Europoje. Tai ispanų gamintojų „Novag”bei „Gama” įrangos. Patirtis bei gaminių ilgaamžiškumas kalba patys už save. Norint išvengti klaidų darbo procese turi būti pasirūpinta visa eile reikalingų priedų prie šios įrangos, kompresoriai, generatoriai, sausintuvai ir daug kitų priedų, kad galutiniam etape klientas liktu patenkintas su puikios kokybės poliuretano puta.

Šiltinimas poliuretano putomis | Šiltinimas poliuretanu | Klaipėda | Tauragė | Plungė | Šilutė | Šilalė |Palanga | Kaunas | Panevėžys | Vilnius

Energetinio naudingumo klasės skaičiavimas

Atviros poros „Purios”-EMedžiagos storis B klasėMedžiagos storis A klasėMedžiagos storis A+ klasėMedžiagos storis A++ klasė
Stogas0,23 m.0,38 m.0,41 m.0,47 m.
Sienos0,19 m.0,31 m.0,34 m.0,38 m.
Uždaros poros „Purios” HMedžiagos storis B klasė Medžiagos storis A klasė Medžiagos storis A+ klasė Medžiagos storis A++ klasė
Stogas0,13m.0,22m.0,24m.0,27m.
Sienos0,11m.0,18m.0,20m.0,22m.

Poliuretano putos „Purios „varža”

Medžiagų storis (m)Atvirų porų poliuretanas (R)Uždarų porų poliuretanas (R)
0,071,83,2
0,12,64,5
0,25,29
0,256,511
0,37,813
0,359,215
0,41018

Daugiau informacijos rasite čia. https://purios.com/us