Šiltinimas poliuretanu

Siltinimas poliuretano putomis Klaipėda

Poliuretano putos ir jo savybės

Poliuretanas iš esmės pagamintas iš dviejų žaliavų – izocianato ir poliolio, gaunamų iš žalios naftos. Sumaišius šiuos du procesui paruoštus skystus sistemos komponentus ir įvairias pagalbines medžiagas, tokias kaip katalizatorius, putplasčius ir stabilizatorius, prasideda cheminė reakcija. Poliuretano istorija siekia keletą dešimtmečių. Iš pradžių buvo technologija gaminti standžias (kietas) putas, paskui lanksčias putas, o galiausiai pusiau standžias putas.

Medžiagų parametrai

 Kokias savybes turi poliuretanas? Visų pirma, jis demonstruoja gerus šiluminius parametrus – yra atsparus įvairiems temperatūrų diapazonams (nuo –200 ° C iki + 135 ° C). Vidutinis poliuretano putų šilumos laidumo koeficientas yra 0,026 W / m2, o palankiausias tariamasis tankis po kietų putų sukietėjimo paprastai yra 35 – 50 kg / m³.Didžiausias PUR putų pranašumas yra puikios šilumos izoliacijos savybės. Poliuretano putos taip pat atsparios palyginti didelėms apkrovoms, taip pat grybeliams ir pelėsiams. Taigi, be abejo, tai yra ideali medžiaga bet kokiems statybos ir renovacijos darbams, tokiems kaip šilumos ir garso izoliacija, taip pat – jei tai yra elastingos poliuretano putos – montavimas ir sandarinimas. PUR putos užtikrina puikų sukibimą tiek su vertikaliais, tiek horizontaliais paviršiais, be to, turi porėtą struktūrą. Porėtų medžiagų viduje yra tuščiavidurės ertmės. Poringumas yra savybė, pasakojanti apie tam tikro skersmens porų tūrį ir kiekį. Poliuretano putos taip pat pasižymi trumpu apdorojimo laiku ir po sukietėjimo išlaiko savo cheminį neutralumą.

Putų cheminiai parametrai

Kalbant apie techninius parametrus – atvirų elementų putų tankis yra 7–14 kg / m3, o jų šilumos laidumo koeficientas svyruoja nuo 0,034 iki 0,039 W / (m * K). Tarp atvirų ląstelių poliuretano putų rūšių yra medžiagų, kurių atsparumas ugniai skiriasi. Geriausios putos šiuo metu yra įvertintos E klas Uždarų porų poliuretano putos Uždarų porų poliuretanas – dėl savo didelio atsparumo vandeniui, didesnio tvirtumo ir stiprumo yra naudojamos lauke ir patalpose, kuriose yra didelė drėgmė. Jo struktūroje yra daugiau kaip 90% uždarų ląstelių, o jo tankis svyruoja nuo 30 iki 60 kg / m3. Uždarų porų poliuretano putų šilumos laidumo koeficientas svyruoja nuo 0,02 iki 0,024 W / (m * K) Uždarosios porų putų tipai skiriasi priklausomai nuo jų taikymo. Viena vertus, jis puikiai tinka šiltinti pamatų sienas, lubų konstrukcijas, stogus ir grindis. Kita vertus, jis gali būti naudojamas pramoniniuose ir žemės ūkio pastatuose, pavyzdžiui, izoliuoti gamybos grindis, sandėlius, šaldymo sandėlius ar gyvulininkystės pastatus.

Perspektyvos ateityje

Poliuretano putos yra neabejotinai puiki izoliacinė ir sandarinimo medžiaga. Rinkoje yra daugybė šio produkto rūšių, todėl verta daugiau sužinoti apie jų savybes. Sužinokite, kuo tam tikros poliuretano putų rūšys skiriasi viena nuo kitos ir kokia yra jų paskirtis. Daugiau informacijos rasite medžiagų gamintojo puslapyje www.purios.com/

Siltinimas poliuretanu