Tinkavimas

Tinkavimas:
Mūsu įmonė atlieka vidaus ir lauko sienų tinkavimo paslaugas šiais mišiniais:

      • Gipsinis tinkas Knauf MP75; Baumit; Simix; t.t (paruoštas sausasis mišinys)
      • Cementinis tinkas Knauf; Baumit; Simix t.t (paruoštas sausasis mišinys)
      • Cemento-kalkių tinkas (paruoštas skystas skiedinys gaminamas statybos aikštelėje arba gaminamas gelžbetonio gaminių gamykloje).Naudojame vokišką įrangą PFT-G4

Mašininis gipsinis tinkas suspaustu oru pageidaujamu sluoksnio storiu tolygiai išpurškiamas ant tinko pagrindo. Dėl purškimo slėgio pasiekiamas geresnis sukibimas, nes gipsas gerai įsiskverbia į siūles ir įdubas. Po purškimo tinko skiedinys profiline „H” tipo liniuote paskirstomas ant paviršiaus ir išlyginamos plokštumos. Tinkui pradėjus kietėti trapecine liniuote baigiamos lyginti tinko plokštumos, vėliau tinko paviršius sudrėkinamas kempine ir glaistomas glaistykle (paviršius glotninamas).Kampai formuojami kampiniu glaistikliu arba kampams skirtu obliumi.Jei būtina suformuoti užtrinamo tinko struktūrą, po pirmojo užtrynimo, praėjus tam tikram laiko tarpsniui, paviršiaus struktūra dar kartą užtrinama smulkių porų kempine. Jei ant tinko bus klojamos plytelės arba dengiamas dekoratyvaus tinko sluoksnis, paviršius neužtrinamas ir neglotninamas. Paviršius tik nubraukiamas glaistyklės kraštu, kad jo struktūra liktų tvirtesnė ir šiurkštesnė.

Kalkiu cemento mišiniai lyginant su gipsiniu mišiniu:

Tinkavimo tecnologija gipsiniu tinku:

Gipsas
Priklausomai nuo to, kokią gipso rūšį turėsite, turėsite vieną iš dviejų skirtingų rišamųjų medžiagų, kalkių arba gipso. Pažvelkime į abi:

Kalkės – iki 1900 m. Pradžios, bet kokio tinko pagrindinis rišiklis buvo kalkės. Iki to laiko buvo pigiau įsigyti nei brangusis gipso tinkas. Kalkių tinkas yra gana sudėtingas vandens ir kalkių maišymo procesas ir laukia, kol kalkės „išsiplaus”, kol jis bus pridedamas prie smėlio. Kalkės taip pat turėjo papildyti pluoštus, tokius kaip ašutai, kad padėtų sustiprinti sieną. Kalkių tinkas taip pat užtrunka labai ilgą laiką, kad būtų visiškai išgydomas, kartais praėjus vieneriems metams, kol sienos gali būti nudažytos arba užfiksuotos.
Gipsas – Jūs tikriausiai girdėjote apie Paryžiaus gipso? Na, tai yra gipso tinkas. Jis gavo slapyvardį, nes 1700 m. Paryžius buvo pastatytas ant kai kurių didžiausių natūralių gipso nuosėdų tuo metu pasaulyje. Dauguma gipso gipso buvo pagaminti iš Paryžiaus, todėl pavadinimas buvo įstrigęs. Skirtingai nuo kalkių tinko, gipsas greitai išgydo (tik keletą dienų) ir nustato dar greitesnį, todėl susižeidžia galūnes su medžiagomis. Paprastai jis nereikalavo, kad aštuoniukai jį sustiprintų arba kaip linijos tinkas.
Gipso tinkas yra vidinis tinkas, kuris paprastai nėra skirtas išoriniam naudojimui, nes jis netinkamas pakartotiniam vandens poveikiui.

Tačiau, kaip ir tinko, daugelyje oro sąlygų ir su tam tikrais priedais lauke jie gali būti puikūs, kad užtikrintų ilgą tarnavimo laiką.

Tinkavimo darbai

Kalkinis_Tinkavimas