Poliuretano garso izoliacija

Dažnai klientai klausia, ar tiesa, kad poliuretanas nelaiko garso ir apšiltinus stogą reikia papildomos garso izoliacinės medžiagos. Yra daugybė gamintojų su skirtingais garso varžos parametrais.Purios poliuretano putos sulaiko garsą tinkamai jas užpurškus.

Poliuretano putos yra ne tik puiki šilumos izoliacijos medžiaga, bet yra puiki užpildymo medžiaga pertvaroms jūsų namuose, užtikrinančioms tinkamą gyvenamųjų kambarių garso izoliacija.

Minimaliam garsui skaičiuojama RA1 ‘= 35 dB ir RA1’ = 50 dB lygiui tarp plokščių sienų. RA1 tai yra tam tikros vidinės sienos įvertintų garso izoliacijos savybių įvertinimo rodiklis.

Kodėl svarbu apšiltinti sienas?

Jūsų namo patogumas didžiąja dalimi priklauso nuo to, kaip tyliai jame gyvename. Tarp jūsų namo pertvarų sklinda vadinamieji ore sklindantys garsai, tai yra pokalbių, TV ar radijo garsai arba skalbimo mašinos ar šaldytuvo skleidžiamas triukšmas. Tinkamą sienų izoliaciją rodo RA1 parametras, kuris turėtų būti ne mažesnis kaip 30 dB – kai siena dalija du kambarius, ir 35 dB – kai siena dalija kambarį ir virtuvę ar vonios kambarį arba virtuvę ir vonios kambarį. Sienų akustikai taip pat turi įtakos kitų sienų ar lubų skleidžiami garsai arba trūkumai, atsirandantys dėl sienų konstrukcijos, tuo tarpu smūgio garsai (pvz., Laipteliai) turi įtakos lubų akustikai. Nepaisant pastato būklės ir garso perdavimo iš kitų konstrukcinių elementų galimybių, RA1 indikatorius turėtų išlikti nepakitęs. Sienoms sukurtos atvirų elementų šiluminės ir akustinės poliuretano putos pasižymi 0,55 (L) svertiniu garso sugerties koeficientu (αw) ir svertiniu savitosios akustinės izoliacijos koeficientu Rw = 23–27 dB. Atsižvelgiant į konstrukciją, gipso kartono siena su poliuretano putplasčio užpildu gali pasiekti 30–57 dB Rw parametrus.

Dalykai, kuriuos reikia atsiminti izoliuojant pertvaras

Pagal apibrėžimą pertvaros jūsų buto ar namo viduje yra lengvesnės. Nors jie daro įtaką pastato konstrukcijai, jų padėtį tam tikru mastu galima pakeisti be būtinybės pasikonsultuoti su konstruktoriumi.

Lemiamas veiksnys, turintis įtakos sienos garso izoliacijai, yra jos svoris. Todėl geriausius rezultatus pasiekia masyvios sienos, tokios kaip betonas, keraminės plytos ir sienos, pagamintos iš kalkių ir smėlio blokelių. Kitas veiksnys yra sandarumas, tuščių vietų pašalinimas iš jungčių taškų, metalinių tvirtinimo detalių uždengimas slopinančia medžiaga.

Populiarus aukštų akustinių parametrų pertvarų sprendimas yra sumuštinės sienos, suprojektuotos taip, kad neperkrautų konstrukcijos ir – jei yra metalinių tvirtinimo elementų – užtikrintų jų horizontalų poslinkį. Metalinės tvirtinimo detalės neturėtų prasiskverbti per visą sienos storį. Veiksmingiausia garso izoliacija yra tada, kai tarpas tarp sienų yra sandariai uždaromas drėkinančia medžiaga.

Gera garso izoliacija priklauso nuo daugelio veiksnių. Profesionalus garso izoliacijos būklės įvertinimas apima keletą parametrų, tokių kaip pritaikytų pertvarų garso izoliacijos savybės, šalutinio garso perdavimo ir garso perdavimo laipsnis ventiliacijos kanalais, paviršiais virš pakabinamų lubų ir tt. Pertvarų sienos garso izoliacija visada yra mažesnė nei kad nustatyta laboratorijoje.

Akustinės izoliacijos savybės yra apibrėžtos visai pertvarai. Mineralinė vata arba poliuretano putos gali tarnauti kaip drėkinamoji medžiaga. Reikėtų pabrėžti, kad sienose yra daugybė įdubų (pvz., Elektros skirstomojo skydo, įleistinų elektros dėžių) ir sistemų (pvz., Vandens, šildymo, dujų, ventiliacijos, laidų), kurios sumažina garso izoliaciją.

Be to, dažna izoliacijos klaida yra naudoti nepakankamo storio izoliacinę medžiagą ir palikti sienos viduje tarpus, kurie sumažina garso izoliaciją. Vienintelė sistema, leidžianti visiškai ir sklandžiai užpildyti montavimo vietas, yra poliuretano putos.Norėdami išspręsti šią problemą, vidinę dalį galite pastatyti taip vadinamą „pirminę sieną“. Ši konstrukcija suprojektuota panašiai kaip pertvaros, padengtos gipso plokštėmis. Pagrindinė 7,5 cm storio danga (5 cm poliuretano putų) gali sumažinti triukšmo lygį maždaug. 13-15 dB. Tokia siena bus labai sandari ir užtikrins gerą garso ir šilumos izoliaciją – poliuretanas, naudojamas kaip pertvarų užpildas, gali pasiekti mažiausią tarpą ir neleisti garsams sklisti į išorę. Mes galime įvertinti geros sienos akustikos prasmingų pertvaros sienų akustinių parametrų prasmę. Ypač problemiškos yra pertvaros, pagamintos iš korinio betono arba atskiriančios didelio triukšmo kambarį (pvz., Koridorius, lifto velenas, vonios kambarys, intensyvaus eismo vietos).

Kaip apšiltinti pertvarų sienas poliuretano putomis?

Vadovaujantis tuo pačiu principu, kambario viduje galima sumontuoti visiškai naują pertvarą. Plieninių profilių struktūra yra labai lengva, taip pat ir atvirų putų užpildų užpildas. Dėl lubų apkrovos tai yra naudingesnis sprendimas, daug saugesnis nei projektuojant mūrines konstrukcijas. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – maksimaliai išnaudojant sistemos pertvarų ir putų purškimo naudą, pertvarą galima pastatyti tik per vieną dieną – putos greitai sukietėja ir yra ypač lengvas naudoti.
Pagrindinis poliuretano putos privalumas kambario izoliacijoje yra jo patvarumas, sandarumas erdvėje ir atsparumas fizikiniams bei cheminiams pokyčiams. Poliuretanas neturi deformuotis ir, svarbiausia, nereikia bijoti, kad laikui bėgant jis sukris ar pakeis formą  kaip, kad ir kitos izoliacinės medžiagos.

fasado siltinimas putomis